خروجی پتروشیمی بندرامام به خور تا سال ۱۴۰۰ صفر می‌شود

به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره) به نقل از تسنیم، حمیدرضا رستمی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بندرماهشهر و بندر امام خمینی اظهار داشت: توسعه پایدار باید متوازن باشد و قطعا با سرمایه گزاری صنایع پتروشیمی و با کمک محیط زیست موجود و اجتماع توسعه‌ای متوازن در منطقه شکل می‌گیرد؛ البته این سه ضلع نباید از هم فاصله بگیرند.

وی با تاکید بر ایفای مسئولیت اجتماعی افزود: پتروشیمی بندرامام بیشترین کمک را در شورای راهبردی داشته‌ایم؛ سهم پتروشیمی بندرامام در شورای راهبردی ۲۵ درصد بوده است. رویکرد ما در مسئولیت اجتماعی تنها شورای راهبردی و خط مشی آن است.

مدیر عامل پتروشیمی بندرامام بیان کرد: مجموعه کوچک‌تری با نام کمیته توسعه متوازن در منطقه ایجاد شده که نیاز‌های شهرستان بندرماهشهر، بندر امام خمینی و شهر شهید چمران را پس از بررسی در این کمیته به شورای راهبردی ارسال شده که پس تصویب، توسط صنایع پتروشیمی منطقه تامین مالی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

واکنش مردم به فرد مدعی اعمال نفوذ در استخدامی‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی+ فیلم

تحریم در بخش پتروشیمی کاملاً شکست خورده است

پتروشیمی اروند در کاهش وابستگی صنایع پایین دستی به پی‌وی‌سی خارج از کشور نقش موثری دارد

رکورد شکنی پتروشیمی امیرکبیر در تولید محصولات پلمیری

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات شورای راهبردی کاهش پیدا نخواهد کرد گفت: هلدینگ خلیج فارس تمام مساعدت‌های مالی و معنوی را قالب شورای راهبردی پیش می‌برد؛ ارکان مدیریت شهری باید کار خود را انجام داده و ما آن‌ها را در این امر یاری خواهیم کرد.

رستمی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا عنوان کرد: پتروشیمی بندرامام بیشترین تاثیرها را از تحریم‌ها گرفته اما با این وجود ۸۴ درصد از برنامه تولید خود را محقق کرده است؛ سطح انبار‌ها و مخازن ما در حداقل محصول بوده و ارزآوری خوبی برای کشور تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه تا چند سال آینده همه کارکنان رسمی بازنشسته خواهند شد، ادامه داد: تا چند سال‌ آینده همه ارکان زیر نظر تامین اجتماعی خواهند بود که هلدینگ خلیح فارس برنامه‌ای برای این موضوع تدویت کرده و اجرا خواهد کرد.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام با تاکید بر اهمیت موضوعات زیست محیطی افزود: بزرگترین تصفیه خانه کشور در پتروشیمی بندرامام در حال ساخت بوده است که ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، این تصفیه خانه قرار است تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد و ۴۰ هزار متر مکعب پسآب را تصفیه کرده و خروجی بندرامام به خور را صفر کند.

وی بیان کرد: پروژه‌ای دیگر نیز در حال اجرا بوده که قرار است گازهای در حال سوختن پتروشیمی یادآوران در منطقه جفیر را به عنوان خوراک برای ما ارسال کند؛ در آینده‌ای نزدیک این پتروشیمی زیر نظر پتروشیمی بندرامام خواهد رفت.

رستمی گفت: همچنین ساخت یک واحد الفین همانند واحد الفین پتروشیمی مارون نیز در دستور کار ما بوده است؛ البته احداث این واحد تاثیر منفی بر دیگر مجتمع‌های همجوار نخواهد داشت و در راستای تکمیل زنجیره‌ی محصولاتی کشور است.

وی عنوان کرد: واحد کلرآلکالی ما چند سال گذشته متوقف شده که توقف آن بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان ضرر برای پتروشیمی بندرامام در پی داشته است؛ این واحد مجددا راه‌اندازی خواهد شد و به عنوان یکی از پروژه‌های زیست محیطی به شمار می‌رود.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در پایان خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های دیگر ما اتان ریکاوری بوده که با اجرای آن اتان‌ها خروجی مجتمع‌های همجوار جمع آوری شده و ما آن را به محصول نهایی تبدیل خواهیم کرد.

انتهای پیام/و

https://biknews.ir/10548کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/10548/خروجی-پتروشیمی-بندرامام-به-خور-تا-سال-۱/کپی شد!
32