احتمال تعطیلی مدارس خوزستان در روزهای ۲۴ و ۲۸ مهرماه

 به گزارش خبر بندر امام خمینی(ره)، مهدی رفیعی دهکردی در گفت‌وگو با فارس درباره تعطیلی مدارس در شهرهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه به دلیل آغاز موج بازگشت زائران اربعین اظهار کرد: اگرچه امسال جمعیت زیادی برای زیارت عتبات به مرزها مراجعه کردند، اما در دو مرز برای هر تعداد خودرو پارکینگ تعریف شده است.

وی افزود: در زمانی که به اندازه الان تمهیدات لازم برای پارکینگ خودروها اندیشیده نشده بود مسؤولان از فضای مدارس برای پارکینگ خودروها استفاده کردند.

سرپرست آموزش وپروش استان خوزستان گفت: فرمانداران شهرستان‌های مرزی خوزستان تاکنون درخواستی برای استفاده از فضای آموزشی استان نداشته‌اند و اگر به ما اعلام نیاز کنند، بدون درنگ با آنها همکاری می‌کنیم.

رفیعی دهکردی با تاکید بر اینکه آموزش و پروش خوزستان آماده همکاری با ادارات، فرمانداری‌ها و هیئت‌های مذهبی در ارائه خدمات به زائران اربعین است، عنوان کرد: در صورت نیاز به فضای مدارس آموزش و پرورش، ما آماده همکاری هستیم.

وی بیان کرد: روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه در استان تعطیل رسمی است، اما احتمال می‌‌دهیم  با توجه با موج بازگشت زائران برای تعطیلی چهارشنبه ۲۴ مهرماه و یا یکشنبه ۲۸ مهرماه توسط فرمانداری‌های مرزی از ما درخواست شود.

رفیعی دهکردی افزود: تصمیم برای اعلام تعطیلی توسط رئیس شورای آموزش و پرورش همان شهرستان که معمولاً فرماندار است، گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

برنامه‌ریزی بازگشت زائران اربعین تغییر کرد/ اعلام پیامکی به زوار

انتهای پیام/ ع

https://biknews.ir/10012کپی شد! https://khabarbandaremamkhomeyni.ir/10012/احتمال-تعطیلی-مدارس-خوزستان-در-روزهای-24/کپی شد!